تغییرات کنکور سراسری ۹۸

در مورد تغییرات کنکور سراسری ۹۸ و چگونگی اون مطالب زیادی توی سایت گذاشتیم اما همچنان سوال هایی هست که ذهن دانش آموزان عزیز رو درگیر کرده و ما تصمیم گرفتیم بار دیگه به صورت خلاصه مطالبی که تا کنون در مورد این کنکور مشخص شده رو توضیح بدیم.

اولین سوالی که خیلی از بچه ها میپرسن در مورد تغییرات در محتوای کتاب ها هستش.

کتاب ها نسبت به نظام قدیم چقدر تغییر کرده اند؟

در مورد تغییرات کنکور سراسری ۹۸ از لحاظ مفهوم و محتوا میشه گفت تغییرات زیادی نظام جدید نسبت به نظام قدیم نداشته. مطالب تقریبا همون مطالب هستند ولی به شکلی جدید و با ساختاری جدید ارائه شدند (در اکثر دروس). بنابراین اگر میخواین مطالب نظام جدید رو بخونین نگرانی خاصی نداره. شما حتی بدون رفتن کلاس هم امکان این که بتونید مطالب کتاب های نظام جدید رو بخونید و بفهمیدشون رو دارید.

آیا در سال ۹۸ دو کنکور برگزار می شود؟

از لحاظ زمانی خیر. همه داوطلبین یک رشته در یک ساعت امتحان میدن ولی طبق گفته های مسئولین آموزش و پرورش بچه های نظام قدیم سوالات مخصوص خودشون و بچه های نظام جدید سوالات مخصوص خودشون رو خواهند داشت. (امکان این که بخشی از سوالات مشترک باشه هم هست). بنابراین شما اگر در کنکور ۹۷ شرکت کردید و نتیجه ی دلخواه رو نگرفتید میتونید با همون مطالب کتاب نظام قدیم یک بار دیگه کنکور بدید و نگران تغییرات کنکور سراسری ۹۸ هم نباشید

آیا این که کنکور نظام جدید را بدهیم یا نظام قدیم انتخابی است؟

این سوال شاید متداول ترین سوالی باشه که بچه ها میپرسن و متاسفانه هنوز آموزش و پرورش یا سازمان سنجش هیچ نکته ای در این مورد نگفتن. امیدواریم قبل از این که دفترچه ها منتشر بشه تکلیف این سوال رو مسئولین محترم روشن کنن تا بچه ها از بلاتکلیفی دربیان. علی ای حال، چنان چه انتخابی هم باشه اگر نظام جدید خونده باشید بهتره که کنکور نظام جدید رو بدید و اگر نظام قدیم خوندید بهتره که کنکور نظام قدیم رو بدید.

تاثیر معدل در کنکور ۹۸ به چه شکلی خواهد بود؟

برخلاف تصور ها وقتی نظام جدید در دبیرستان ها شروع به کار کرد امتحانات نهایی از پایه یازدهم به پایه دوازدهم انتقال پیدا کرد و تاثیر معدل هم از پایه دوازدهم خواهد بود. تناقضی که اینجا هست اینه که بچه های نظام قدیم در سال سوم امتحانات نهایی داشتن و معدلشون ازون سال حساب میشه. باز هم در این مورد ، چیزی بیان نشده ولی بنابه رویه ی سازمان سنجش احتمالا نحوه تاثیر معدل این دو گروه هیچ تفاوتی با هم نخواهند داشت. باید صبر کنین تا خبر های بیشتری از سازمان سنجش یا آموزش و پرورش در مورد تغییرات کنکور سراسری ۹۸ منتشر بشه.

با وجود کنکور نظام قدیم آیا سهمیه ی نظام جدیدی ها در کنکور کمتر نمی شود؟

ببینین هر ساله یک سری از بچه ها پشت کنکور وایستادن و دوباره امتحان دادن پس این که امسال هم این امکان برای بچه های فارغ التحصیل وجود داره تفاوت آن چنانی ای در نحوه ی قبول شدن شما نداره! ضمن این که چنان چه سهمیه بندی جدایی برای این دو کنکور پیش بینی نشود هم سوالات در یک سطح خواهند بود و دلیلی بر نگرانی شما وجود نداره! همیشه گفتیم حاشیه ها رو کنار بگذارید و به کار خودتون برسید و با برنامه و با اراده درس بخونید تا موفق بشید!

mrsmh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان انقلاب، ابتدای خ آزادی، جمالزاده جنوبی، کوچه جمشید، پلاک 7 - فروشگاه راه اندیشه :بین جمال زاده جنوبى و نوفلاح پلاک ٨۴ طبقه همکف
پاسخگویی در ساعات کاری انتشارات راه اندیشه 22221616-021 - فروشگاه راه اندیشه :66421549-021 پاسخگویی 24 ساعته حتی در ایام تعطیل: 91008020 - 021
support@raheandishe.com
X